SİYASET:
TANRIVERDİ CENGİZ ERGÜN'E YÜKLENDİ

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Yunus Emre ve Şehzadeler İlçesine bağlı köy ve mahalle muhtarıyla İl Özel İdaresinde verilen kahvaltıda bir araya geldi.

İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’ın başkanlığında gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Tanrıverdi’nin yanısıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, Genel Sekreter Yardımcısı Salim Eroğlu, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı ve İl Özel İdaresi Daire Müdürleri katıldı.

Toplantının sunumunu yapan İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, İl Genel Meclisinin 5 yıllık süre içerisinde başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, “Bizim sizlere olan sevdamız bundan sonra da devam edecek. Bizim sevdamız seçimden seçime sizleri hatırlayanların yaz aşkı gibi değil, bizim aziz milletimize ve sizlere olan sevdamız kara sevda gibidir.”dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nurettin Aytekin’in İl Özel İdaresinin yaptığı çalışmalar hakkında verdiği bilginin ardından konuşmasına başlayan Orta Köy Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Gürler, “ KÖYDES Projesi ile köylerimizin kaderi değişti. İl Genel Meclisimizin ve İl Özel İdaremizin yaptığı hizmetlerle köylerimiz şehirdeki mahallelerden farksız hale geldi. KÖYDES projesini hayata geçiren ve bunu uygulayanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, “10 yıl evvel bir projeyle ortaya çıktık. Şehirde ne varsa köyde de o olacak dedik. Şehirde ne varsa köyde o olacak projesiyle hayal ettiğimi yeni Manisa’ya kavuşmamız mümkün değil. Köylerimiz de şehirdeki mahalleler gibi olması gerekiyordu. Bunu da İl Özel İdaresinin bütçesi ile hayata geçirmek mümkün olamazdı. Büyükşehir Yasasıyla birlikte Büyükşehir olan Manisa’nın tüm köyleri artık bağlı olduğu ilçenin bir mahallesi olmuş oldu. Bundan böyle merkezdeki mahallelerimiz hangi hizmeti alıyorsa mahalleye dönüşen köylerimiz de aynı hizmeti alacaktır. Öncelikle Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bu yasanın mimarı olan Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Tanrıverdi abimize teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

“KÖYLÜ ŞİMDİ MİLLETİN EFENDİSİ OLDU”

Büyükşehir yasasıyla birlikte ‘köylü milletin efendisidir’ sözünün gerçek anlamda hayata geçtiğini ifade eden AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, “Büyükşehir yasası ile köylerde daha önce uygulanan imece usulü kalkıyor. Köylerimiz beklediği hizmeti mahalle olarak almış olacak. Köylülerimiz de artık milletimizin efendisi oluyor. Daha önce ne demişlerdi dağdaki çoban ile benim oyum bir mi? Evet bu düzenleme ile dağdaki çoban ile onu söyleyen şehirdeki entel dantel geçinenlerin oyu aynı. Dağdaki çobanla köşkte oturan Cumhurbaşkanının oyu aynı. Önceden köylerde sadece köy muhtarı için oy kullanılırdı. Şimdi o köyde oturan mahalle olmuş yerleşim merkezinde oturan hemşerimiz öncelikle mahalle muhtarı için oy kullanacak. Yunus Emre İlçesine bağlı olanlar Yunus Emre Belediye Başkanlığı için, Şehzadeler İlçesine bağlı olanlar da Şehzadeler Belediye Başkanlığı için oy kullanacak, ilçe belediye meclisi için oy kullanacak ve Büyükşehir belediye Başkanı için oy kullanacak. Dağyenice’deki benim hemşerim dört tane oy kullanacak aynı şekilde köşkte oturan Cumhurbaşkanı da dört tane oy kullanacak. Böylelikle insanlar arasında sınıf farkı kalmadı. İnsanların hepsi eşit oldu. İnsanların hepsi aynı hak ve yetkiye sahip oldu. Yani bu usulle hesap verilebilirlilik ve hesap sorulabilirlilik ilkesi yerleşmiş oluyor. Bu demokrasinin gereğidir. Bu yasa köylümüzü de insanımızın tümünü de efendi yapan bir yasadır. İnsanımızın seçtiği yöneticileri de hizmetkâr yapan bir anlayıştır. Siz bizi seçtiğiniz zaman biz size efendi değil, hizmetkâr olacağız. Bu yasayla köylerimizin mağduriyeti söz konusu değil.”

“BİR DURAK İKİ OTURAKLA HEMŞERİLERMİZİ KANDIRAMAZSINIZ”

Büyükşehir Yasasının hazırlanması öncesinde ve sonrasında yasaya karşı çıkanların şimdi yasanın faziletlerini anlatmaya başladıklarını söyleyen Tanrıverdi, konuşmasında isim vermeden MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklendi. Tanrıverdi, “Yasanın çıkmaması için adeta meclis genel kurulunun kapısında yattılar. Bu yasayı iptal edin, Manisa Büyükşehir olmasın dediler. Yasa bizim sayemizde meclisten geçti. Ancak ana muhalefet ve yavru muhalefet bununla da kalmayıp yasanın iptali için Anayasa mahkemesine gittiler. Neticede Anaysa mahkemesi yasayı uygun bularak yapılan itirazı reddetti ve çok şükür Manisa’mız Büyükşehir oldu. Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olmasını hazmedemeyenler şimdi köylere ve beldelere en iyi hizmet götüreceğini ifade etmeye çalışıyorlar. Yavru muhalefet partisine mensup Belediye Başkanı daha düne kadar gitmediği hatta yolunu bile bilmediği Dağyenice köyüne bir durak iki oturak koymuş, aklı sıra benim Dağyeniceli hemşerilerimin gözünü boyayacak, kandıracak ve oy alacak Belediye Başkanlığı yapacak. Siz böyle göz boyayanların yaptıklarına inanır mısınız? Otobüs durağını koydunuz. Peki, oraya Belediye otobüsü mü geliyor? Peki, bunun ne anlamı var? Siz çocuk mu kandırıyorsunuz? Belediyecilik böyle kandırma usulü ile olmaz. “diye konuştu.

“BİZ 5 YILDA 2000 KONUT ÜRETİRKEN SİZ KAÇ KONUT ÜRETTİNİZ”

Belediye Başkanının şehrülemin sıfatını taşıdığını vurgulayan Tanrıverdi konuşmasını şöyle tamamladı; “Belediye Başkanı şehrülemin sıfatını taşıyan kişidir. Yani kendisinden emin olunan insandır. Belediye Başkanı, ecdadımız Fatih’in ifadesiyle ‘bir şehri imar eden, halkın gönlünü alan insandır.’ Dolayısıyla bu yasayı hazmedemeyenlerin, Manisa’nın Büyükşehir olmasını istemeyenlerin ne bu şehre ne de hemşerilerimize hizmeti mümkün olabilir. Ak Parti döneminde bu şehre 2 bin konut kazandırılırken, bu güne kadar hiç konut üretmeyen mevcut belediye başkanı şimdi konut üreteceğini söylüyor. Biz, 5 yılda 2 bin konut üretirken siz 5 yılda kaç konut ürettin? Şimdi halkın beklentisinin bu olduğunu görmüşler ve şimdi konut üreteceklerini söylüyorlar. Burada 5 yıldan beri konut üretimi yapmamışsanız bundan sonra ne yapacaksınız? Sizin belediyecilik anlayışınız dün döşediğiniz kaldırımları değiştirmek. Alt yapı belediyeciliğiniz yok. Üst yapı belediyeciliğiniz yok. Sosyal belediyeciliğiniz yok. Kültürel belediyeciliğiniz yok. Oto park sorununu çözmek için geliyoruz demiştiniz otopark sorununu çözdünüz mü? Vahşi çöp toplama merkezini düzenleyeceğinizi, çöp sorununu çözeceğinizi söylediniz çözdünüz mü? Bunlar hala şu çöp sorunun çözümünde bile Manisa’nın Büyükşehir olduğunun farkında değiller. Yine, Merkez İlçe Belediye Başkanı gibi plan proje yapmaya çalışıyorlar. Peki, biz ne yaptık, Manisa Büyükşehir Belediyesi il sınırlarını dikkate alan katı atık yönetim projemizi ortaya koyduk ve önceki gün yerinde incelemelerini yaptık. Biz işe projelerimizle başlarız. Biz öyle yan gelip yatmayız. Biz Manisalıyız, Manisa’yı severiz, Manisa’da ikamet ederiz, anamız babamız kardeşlerimiz Manisalıdır. 11 yıldır milletvekilliği yapıyoruz. Şehrimizin eksiğinin açığının ne olduğunu çok iyi biliyoruz, benim hemşerilerimin hangi hizmete hasret olduğunu biliyoruz.”
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Başkan Ergün Bakan Pakdemirli’yi Ziyaret...
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ankara temasları kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Dr....

Haberi Oku